שמן לרכב

בבלוג של היום, Crossroads ו- Ford דנים בהשפעה של מחיר הנפט על ביצועי מכוניותיהם ועל עתיד תעשיית הרכב.

במדריך זה נבדוק מה המשמעות של סוגים שונים של שמן ונקודות אחרות שיש לקחת בחשבון בעת רכישת שמן לרכבך

שמן מנוע חדש הוא הרבה, אז המשך לקרוא כדי ללמוד את כל מה שאתה צריך לדעת על שמני מנוע, כולל מה הם עושים ומה הם לא עושים, ובאיזו תדירות אתה צריך להחליף אותם. הידיעה מהם שמני מנוע, מה לעשות איתם ברכב, כיצד לתחזק אותם ואיזה סוג שמן אתה זקוק יעניק לך ידע חשוב שיאריך את חיי המכונית שלך. המשך לקרוא כשאנחנו לומדים יותר על שמן מנוע, לומדים מה זה, מדוע זה חשוב למנוע ומה אתה עושה איתו, באיזו תדירות אתה צריך להחליף את השמן או כיצד הסוג הנכון יכול לעזור בביצועי המנוע?

ניתן לייצר סוגים שונים של שמן מנוע על בסיס נפט

ביו או סינתטי, אך כל המוצרים נבדקים על ידי צמיגותם על ידי אגודת מהנדסי הרכב. שמני מנוע קונבנציונליים מגיעים בשלושה סוגים: שמן קונבנציונאלי, סינטטי וסינתטי, ושמן קונבנציונאלי ממגוון מקורות אחרים כמו בנזין, סולר וגז טבעי.

ניתן לנסח שמן מנוע עם קילומטראז גבוה ומחירו דומה לסוג שמן זה

במחיר של 5 דולר לליטר, שמני המנוע הזולים יותר נוטים להיות שמן קונבנציונאלי ותערובות סינתטיות. אם שמן סינטטי יקר מדי, תוכלו להסתובב ולקנות נפט יקר יותר כמו בנזין, סולר או גז טבעי. לדוגמא, ישנו שמן מנוע "אירופי", אשר פותח לשימוש במכוניות מירוץ, אופנועים ומכוניות ספורט אחרות.

עם זאת

חשוב מאוד לעקוב אחר הוראות הבעלים כדי לקבוע את מרווחי החלפת השמן הנכונים לרכב שלך, כמו גם את צמיגות השמן ומצב השירות. אם יש לך חנות שתבצע את החלפת השמן שלך, וודא שהקבלה מראה את הצמיגות והערכות השירות של השמנים. שים לב שלא כל המקומות שמקבלים שמן מנוע משומש יקבלו מסנני שמן משומשים, אז התקשר מראש וודא שאתה מקבל את שניהם. הדבר החשוב ביותר הוא להשתמש בפלסטיק בעל צמיגות SAE זהה (על שם ארגון ההנדסה S AE International) שמלכתחילה התמלאה המכונית, ולהקפיד על מרווחי החלפת השמן הנכונים.

כשאתה מחליף שמן בעצמך

יתכן שתתקשה למצוא את השמן הנכון במחסנים גדולים, אך אתה תמיד יכול להשיג אותו או להזמין אותו בחנות חלפים לרכב. המלכוד הוא שקשה למצוא עסקה טובה יותר לאיכות השמנים הסינטטיים. אתה יכול לקבל ייעוץ לגבי השמן הטוב ביותר בהתאם למפרט שלך. יש שמנים מסוימים, ואחרים לא, אז אם תשנה את זה בעצמך, יהיה לך קשה מאוד למצוא אותו בחנות קופסאות גדולה או בסוכנות רכב.

בנוסף להחלפת השמן במומלץ

חשוב לשמור על התחזוקה השוטפת של הרכב ולא להשתמש בתוספים מהשוק שלאחר מכן. רוב יצרני הרכב ממליצים להחליף נפט כל 5,000 מיילים שאתה נוהג בהם (המוקדם מביניהם), אם כי יש טכנאים שימליצו לך להחליף שמן לעתים קרובות יותר. אם אתה משתמש בשמנים סינתטיים, החלפות שמן אחרות יספיקו אם לא תדחוף את המכונית שלך בקביעות או תחזיק מעמד בתנאים קיצוניים. תוכלו לסמוך על מערכת ניטור חיי השמן של יצרן הרכב על ידי שימוש בשמן המומלץ ושימוש רק בשמן הטוב ביותר העומד לרשותכם, ולא בשמן היקר ביותר. כמו ששחייה שומרת על ניקיון הגוף, שמן מנוע טרי עוזר לשמור על ניקיון המנוע ולהימנע מבלאי של שמן שעלול להשפיע על הרכב שלך. החלפת השמן במרווחים המתאימים מבטיחה שהשמן במנוע יהיה טרי ונקי כדי להגן כראוי על המנועים. בדיוק כמו רחצה, שמן מנוע טרי שומר על ניקיון המכונית מבפנים ומבחוץ ושומר על ניקיון המכונית.

שמן סיכה עומד בדרישות המנוע, תיבת ההילוכים, הבלמים וחלקים קריטיים אחרים ברכבך. זה מנוסח עם חותמות ומרככים שיכולים לעזור לעצור או למנוע דליפות שמן.

אם המנוע שלך עובר יותר מתח מאשר המכונית הממוצעת, יתכן שהוא לא יתפקד כמו שצריך בתנאי נהיגה רגילים.

אם המנוע של מכוניתך זקוק לשמן מנוע סינתטי לחלוטין

הוא יכול להגיע עד 15,000 מיילים מבלי לדרוש זאת. בעוד ששמן קונבנציונאלי נמשך בדרך כלל 5,000 מיילים, שמן סינטטי יכול להגיע עד 10,500 מיילים. ככל שהשמן עמיד יותר, כך הוא יהיה דק יותר והמספר השני יהיה גבוה יותר, וזה טוב. אם הנפט שלך יחזיק מעמד אלפי קילומטרים לפני החלפת השמן הבאה, הוא צריך להיות חזק.

  לקביעת תור במוסך פיאט

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  03-3741146

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  פוסטים נוספים

  איך לבחור שמנים למפיץ ריח

  בעולם שבו ריח הוא מדד לסגנון אישי, בחירת שמן הניחוח הנכון יכולה להיות משימה לא פשוטה. פוסט בלוג זה נועד להדריך אותך בהיבטים הבסיסיים של

  פעולות שעו"ד נדל"ן יבצע עבורכם

  פוסט זה בבלוג מספק מבט מעמיק על התפקיד המכריע שממלא עורך דין מקרקעין בעת ביצוע עסקאות נכסים. הוא מתעמק בפרטים של אחריותם, ומציע תובנות כיצד

  דילוג לתוכן