רדיאטור לרכב

אם אתה מבחין שאדים ממכסה המנוע של מכוניתך נעים, המשמעות היא שהמנוע שלך מתחמם יתר על המידה ורדיאטור הרכב אינו עושה את עבודתו. אנשים רבים מוסיפים מים לרדיאטור ושוכחים מהם עד שהוא עולה על גדותיו, לכן חשוב להבין כיצד עובד רדיאטור לרכב, כך שתוכלו לזהות במהירות את הסימפטומים של דליפת רדיאטור.

מערכת הקירור של המכונית שלך מורכבת מרדיאטור

תרמוסטט ומשאבת מים, כך שאם המכונית שלך מתחממת יתר על המידה, יש בה בעיה והיא כנראה לא בסדר. זכור כי הרדיאטור הוא מערכת נוזל קירור מחוברת וכל חלקי המערכת חייבים לתפקד כראוי בכדי לשמור על קרירות המנוע.

אם אינך יכול לתקן רדיאטור או מערכת קירור שבורה, ייתכן שתצטרך להחליף חלקים של הרדיאטור ו / או את מערכת הקירור כולה כדי להחזיר את המנוע לסדר. זה מוביל להפסקות חשמל, הפסקות חשמל ואולי אפילו הפסקת חשמל במכונית שלך.

קיים צינור המפיץ נוזל קירור וקירור דרך הרדיאטור, אך ניתן לחבר צינורות גם לחלקים אחרים של מערכת הקירור, כמו מחליפי החום. יש כוורות שמסתובבות נוזל קירור ומקררות את הרדיאטור למטה.

בעוד הוספת מים היא אמצעי חירום זמני טוב, יש להוסיף נוזל לרדיאטור או למיכל הרזרבה שלו כאשר הצינור שלם. ברוב המקרים, מוסיפים נוזל קירור דולף עד לקבלת רדיאטור חלופי, אך אם הרדיאטור שלך מאוכלס מדי, הסיכון אינו שווה את הסיכון.

אם אתה שוקל להחליף את הרדיאטור שלך

עדיף לבדוק את הרכיבים הכלולים. השתמש תמיד בנוזלי קירור טובים ולעולם אל תערבב סוגים שונים של נוזל קירור במנוע בעת החלפת רדיאטור ישן. אם לעיתים קרובות אתה מבחין בהתחממות יתר של הרכב שלך ומבחין בדליפות במערכת הקירור, חשוב לבדוק את מצב צינור הרדיאטור והרכיבים הסובבים אותו. עליכם לבדוק ולהחליף את נוזל הרדיאטור ברכביכם ולבדוק את טמפרטורת המנוע, שמן המנוע, נוזל הרדיאטור ומערכות קירור אחרות לעיתים קרובות. אם המכונית שלך מתחממת יתר על המידה מעל רמות נוזל הקירור הרגילות, שחרר את מכסה המנוע כדי לראות אם הרדיאטור חסום. אם אין לך כזה, בדוק אם הנוזל ברדיאטור שלך מוצק מוצקים, לכלוך צף ומכסי רדיאטור פתוחים כשהוא קריר. ניתן לעשות זאת, למשל, על ידי בדיקת רמת נוזל הקירור של הרדיאטורים או על ידי בדיקת מכסה המנוע על ידי בעלי הרכב.

לאחר מכן הסר את מכסה הרדיאטור ופתח את תקע הניקוז (אשר נמצא בדרך כלל בתחתית הרדיאטורים)

וודאו שמצנן הקירור שלכם זול בכוח הנכון למנוע ואז פתחו אותו כדי שהנוזל יוכל לזרום דרך הצינור מקרר לקרר. כאשר המנוע מתחמם, ניתן לפתוח מעט את המנועים כך שנוזל הקירור מהנוזלים הזורמים דרך הרדיאטורים אל תוך המנוע ייכנס למנוע. זה בתורו מתחיל לסתום את הרדיאלים, ואם תיתן לו להחמיר מספיק, זה יכול להפחית את יעילות הרדיאטור עד לנקודה בה המכונית מתחממת יתר על המידה.

ניתן לפתור בעיה זו על ידי התקנת תריסי רדיאטור או מכסי רדיאטור על הרדיאטורים

הניתנים לכוונון לחסימה חלקית או מלאה של זרימת האוויר לרדיאטור. נוזל הקירור מופנה דרך השסתום, המים נשאבים החוצה ונוזל הקירור מהמקרר מוחזר למעטפת המים ללא שום בעיה.

שטיפת נוזל קירור ברכבכם מסייעת לשמור על הרדיאטור שלכם ברמה הגבוהה ביותר ומונעת את אי הנוחות של התחממות המנוע

שטיפת הרדיאטור אחת לשנה מסייעת גם במניעת חלודה שהצטברה ומסייעת בחימום יתר של ביצועי הרדיאטור והמנוע. לאחר שטיפת מערכת קירור, היא מבטיחה שנוזל הקירור יזרום והמנוע שלך יתקרר כמו שצריך. על ידי שמירה על חלקי הרדיאטור לעיל, ככל הנראה תהיה לך מכונית עם רדיאטור טוב ומנוע אמין, אמין ואמין עם ביצועים טובים.

הדרך הטובה ביותר למנוע התחממות יתר של מכוניתך

היא לטפל ברדיאטור ובמערכת הקירור שלו. אם רדיאטור הרכב מתחמם יתר על המידה, זה יגרום להתחממות יתר של המנוע ויכול להיות יקר להחליף את חלקי הרדיאטור ברכב ומערכות הקירור, אך זה משתלם בטווח הארוך. עם רדיאטור עובד המונע התחממות יתר של המנועים כאשר המנועים מתחילים להתחמם יתר על המידה, אתה יודע שמשהו אינו כשורה ברדיאטורים.

הרדיאטור של המכונית

הוא מרכיב החיוני לוויסות טמפרטורת המנוע, ולכן היכולת לאתר את הבעיה חוסכת דברים מאוויר חם מדי. הרדיאטורים נחוצים למערכת הקירור מכיוון שהם מכילים נוזל קירור החיוני לזרימה דרך המנוע. האוויר נוטה לזרום מתוך הרדיאטור, מכיוון שהוא אינו מוציא את מרבית החום מנוזלי הקירור הכלולים בו. מצנן מכוניות אטום וללא אוויר יכול להפיץ ביעילות את החום מהמנוע.

  לקביעת תור במוסך פיאט

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  03-3741146

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  פוסטים נוספים

  סיבות להזמין מנעולן מקצועי לבית

  פוסט זה בבלוג בוחן את החשיבות של שכירת מנעולן מקצועי לבית שלך. הוא מתעמק בסיבות שונות המחייבות החלטה זו, החל מהבטחת אבטחה מהשורה הראשונה ועד

  7xl הפקדה

  פוסט זה בבלוג מספק תובנות מקיפות לגבי פיקדון 7xl, מונח פיננסי פופולרי בתעשיית ההשקעות. זה נועד להדריך משקיעים מתחילים ומנוסים כאחד דרך הבנת הרעיון, היישום

  ביטוח רכב בישראל

  ביטוח רכב בישראל מהו ביטוח רכב? ביטוח רכב הוא כיסוי ביטוחי המיועד להגן על בעלי רכב מפני נזקים כספיים העלולים להיגרם כתוצאה מתאונות דרכים, גניבות

  דילוג לתוכן