רדיאטורים לרכב

במדריך זה נבחן כיצד מצנני רכב עובדים, מהן הבעיות הנפוצות ביותר וכיצד לתקן את מערכת הקירור שלך לבטיחות וביצועים מיטביים.

למרות שעקרונות הפעולה של רדיאטור רכב פשוטים למדי

ישנם כמה פרטים משובחים שתרצה לדעת אם יש לך בעיות ברדיאטור שלך. זכור כי רדיאטור הוא מערכת נוזל קירור מחוברת וכי כל חלק במערכת חייב לעבוד כמו שצריך כדי לשמור על קירור המנוע שלך. מצננים חיוניים לכל מערכת קירור מכיוון שהם מכילים את נוזלי הקירור הדרושים לנסיעה למנוע. אם המכונית שלך מונעת על ידי רכב בעל ביצועים גבוהים כגון מכונית ספורט או כלי רכב ספורט, אז אתה צריך את הרדיאטורים שלך כדי לבצע ביצועים טובים.

הרדיאטור מקבל זרימה רציפה של נוזל קירור וקירור זורם דרך הרדיאטור

כדי לשמור על כל החלקים הנעים בטמפרטורה הנכונה. צינור הרדיאטור מחובר למנוע באמצעות חיבורים לחוטים ונקודות חיבור כדי לכוון את הזרימה ואת נוזל הקירור כך שהם יוכלו להתקרר ולפעול בטמפרטורה מסוימת, הנשמרת כדי למנוע התחממות יתר. אם המכונית שלך מתחממת יתר על המידה או מתחמם מהר מדי, בדוק אם יש קרעים ברדיאטור כדי שלא תוכל להסיר חלודה, נזילות או צינורות. אם ברשותך מכונית בה אתה נוהג מבלי להשתמש במים כנוזל קירור, וודא שאתה לוקח את הרכב לטכנאי רדיאטורים. הסיבה לאובדן נוזל הקירור יכולה להיקבע על ידי כמות המים במיכל המים, הטמפרטורה וגורמים אחרים.

אם אתה מנסה לתקן או לחמם יתר על המידה את מערכת הקירור שלך

תיקון רדיאטורים הוא אפשרות זולה ויעילה יותר. יכול להיות יקר להחליף חלקי רדיאטור ומערכות קירור ברכב שלך, אבל כדאי לטווח הרחוק. אתה יכול גם לבקש מהמוסך המקומי שלך מידע נוסף על תיקוני רדיאטורים.

בעוד שחלודה נמצאת בדרך כלל בגוף הרכב

רדיאטורים נוטים במיוחד לחלודה מתחת לרדיאטור. לפני החלפת הרדיאטור, בדוק את מצב הצינורות וחפש חלודה בחלקים ובמערכת הקירור. אם אינך יכול לתקן מקרר או מערכת קירור פגומים, ייתכן שתצטרך להחליף חלקים למקרר ו / או למערכת הקירור כולה כדי לעשות סדר במנוע.

הקירור מכיל בדרך כלל תערובת נוזל קירור של נוזל לרדיאטור ומים

המשמשת לשמירה על קירור המנוע במהלך הפעולה. רדיאטורים עשויים בדרך כלל מפלסטיק או מתכת ובדרך כלל מכילים נוזל קירור, תערובות או שניהם. הצידנית עשויה בדרך כלל ממתכת או מפלסטיק ובדרך כלל מתקררת כשהמנוע פועל. רדיאטורים מכילים בדרך כלל רדיאטור, תערובת של מים ומערכת קירור, כמו מאוורר רדיאטור, צינורות רדיאטור ומכסי רדיאטור, המשמשים כדי לשמור על קירור המנועים במהלך ההפעלה, כמו גם כדי לקרר את הרדיאטור.

כשאתה מוסיף מים לרדיאטור

יש לדלל את נוזל הקירור שעדיין נמצא ברדיאטור ולגרום למערכת הקירור להתקרר. לאחר שהרדיאטור נמצא במקום, הוא זקוק למשאבת מים של רדיאטור או למיכל המחובר לצינור כדי לאפשר למים להסתובב דרכו. נוזל הרדיאטור אוסף את החום ואז חוזר לרדיאטורים ואוסף אותו בצינור הרדיאטור העליון, שם הוא מתקרר. נוזל קירור זה סופג את החום שנוצר מהמנוע ומזין אותו למערכת הקירור, תוך שהוא נושף אוויר (אוויר קירור נוזלי) כלפי מטה ומחליף חום עם אוויר מהמכונית. נוזלי הקירור המחוממים נכנסים לרדיאטור דרך צינורות הרדיאטור העליונים ועוברים דרך צינורות רדיאטור הסופגים חום.

הצינורות שמאפשרים לנוזל הקירור (נוזל לרדיאטור) להסתובב דרך הקירור הם החלק החשוב ביותר במערכת הקירור והמקור העיקרי להעברת חום בין המנוע לקירור

חשוב לבדוק מדי פעם את הרדיאטור ואת מערכת הקירור כדי לתקן את הנזילות ברגע שתגלה אותן.

ניתן לעשות זאת

למשל, על ידי בדיקת רמת נוזל הקירור של הרדיאטור או על ידי בדיקת מכסה המנוע על ידי בעל הרכב. בעוד סדנאות רדיאטור רבות מחליפות רדיאטורים לרכב, ניתן גם לנקות ולתקן רדיאטורים לרכב. K – תיקונים ותיקונים של אטמים ברדיאטורים ובתי רדיאטור כדי למנוע את דליפות החורים המעצבנות על הרדיאטור. התיקון של מערכת הקירור, מכסה המנוע וחלקים אחרים של הרדיאטור ברכבכם נעשה בצורה הטובה ביותר על ידי מומחי סדנת הרדיאטורים ADRAD.

התרמוסטט שולט בזרימת נוזל הקירור לרדיאטור

כך שהמנוע ימשיך לפעול בטמפרטורה האופטימלית. אם טמפרטורת נוזל הקירור עולה מעל סף מסוים, ככל הנראה הרכב יפעיל את השסתומים המכוונים את נוזל הקירור לרדיאטורים. כדי להתחמם, אתה יכול לפתוח את המנוע כדי לאפשר זרימת נוזלים דרך הצינורות מרדיאטור לרדיאטור.

  לקביעת תור במוסך פיאט

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  03-3741146

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  פוסטים נוספים

  איך לבחור שמנים למפיץ ריח

  בעולם שבו ריח הוא מדד לסגנון אישי, בחירת שמן הניחוח הנכון יכולה להיות משימה לא פשוטה. פוסט בלוג זה נועד להדריך אותך בהיבטים הבסיסיים של

  פעולות שעו"ד נדל"ן יבצע עבורכם

  פוסט זה בבלוג מספק מבט מעמיק על התפקיד המכריע שממלא עורך דין מקרקעין בעת ביצוע עסקאות נכסים. הוא מתעמק בפרטים של אחריותם, ומציע תובנות כיצד

  דילוג לתוכן