נעילת דיפרנציאל

דיפרנציאלים מוגבלים להחלקה אוטומטית, כפי שהם נקראים בדרכים כשאנחנו מדברים, הם כלי קסום בעולם הרכבים עם הנעה לכל הגלגלים. הם בדיוק כמו שהם נשמעים: אתה נועל את ההפרש באופן אוטומטי מבלי שהנהג יצטרך לעשות דבר.

ארונות דיפרנציאל הניתנים לבחירה הם אלה שנכנסים לדיפרנציאל פתוח

בעוד 100 אחוז דיפרנציאלים נעולים למעשה משמשים סלילים. ארון דיפרנציאלי הניתן לבחירה הוא זה שנכנס לדיפרנציאל פתוח, בעוד 100 אחוז הפרש מוגבל החלקה בעצם משמש כסליל.

ארונות נפילה הם שיפוצים מובחנים המותקנים במובילים פתוחים קיימים והופכים אותם להפרשי נעילה אוטומטיים. Drop Lock הוא רטרופיט דיפרנציאלי המובנה במוביל פתוח קיים והופך אותו לדיפרנציאל נעול אוטומטית.

לחץ על המתג והמנעול הדיפרנציאלי האחורי מעביר את AudiTT למצב בדיקה ומבצע פסק זמן. לוחצים על המתג ומשחזרת המתיחה במקביל להפרש רגיל, אך ללא נעילה ידנית.

דיפרנציאל החלקה מוגבל בדרך כלל מאפשר לגלגלים להסתובב במהירויות שונות

אך כאשר הדיפרנציאל חסום, שני הגלגלים והצירים מסתובבים באותה מהירות. מערכת הנעילה פועלת רק אם שני הגלגלים נמצאים על אותו ציר. כאשר ההפרשים חסומים הגלגל מסתובב במהירות שונה בכל ציר מאשר כשהם חסומים. כדי להבטיח שכל הגלגלים מסתובבים באותה מהירות, המנגנון נחסם בכיוון ההפוך. הגלגלים אינם מסתובבים לכיוונים שונים כאשר נעילה או נעילה מופעלים.

לפיכך לנעילת הדיפרנציאל יש שליטה על המתיחה, דבר שמונע את גלגלי הגלילה, מה שהוכיח כמציל חיים במכוניות רבות עם הפרש מוגבל החלקה, כמו מרצדס בנץ E קלאס.

המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על מה זה נעילת דיפרנציאל וכיצד להשתמש בהפרש מוגבל החלקה בזמן נהיגה. עד כה דיברנו רק על נעילת הבדל, אלא אם לנסח זאת במלואה: זהו דיפרנציאל נעילת ציר לרוחב וזה אחד ההיבטים החשובים ביותר של דיפרנציאל.

נעילת הדיפרנציאל [34]

היא מצב לא נעול בו מותר לפירי הציר להבדיל את המהירות, שם הם חסומים וסובבים במהירות משותפת. המצאה זו נוגעת למצמד מכני עם סיכת נעילה המחליף צד אחד של ההילוך כאשר הדיפרנציאל חסום. ערך זווית ההיגוי משמש גם כאינדיקטור אם דיפרנציאל הציר אינו נעול כאשר חריגה מזווית ההגה.

בכבישים יבשים

אתה יכול ליהנות מדיפרנציאל פתוח, אך כאשר השטח נהיה חלקלק או לא אחיד, הדיפרנציאל חייב לספק לגלגלים מומנט מספיק כדי להשיג יותר מתיחה. דיפרנציאל מוגבל החלקה פותר את הבעיה על ידי מתן 100% מהמומנט הזמין על הגלגל למשיכה הגדולה ביותר בכל גלגל. היתרון של דיפרנציאל נעול הוא בכך שהוא מסוגל להשיג אותה משיכה עם הילוך יחיד כמו דיפרנציאל דו-מהירתי.

דיפרנציאל פתוח או לא נעול תמיד מבטיח את אותו מומנט (מומנט) גם על הגלגלים וגם על הסרנים. דיפרנציאל נעילה מכניס את כל הגלגלים בכל ציר לתנועה באותה מהירות, וזה תמיד קורה.

כאשר הדיפרנציאל נעול כמו דיפרנציאל פתוח, הגלגלים יכולים להסתובב במהלך סיבובים, מה שמונע שחיקה בצמיגים. בעת סיבוב מותרים לשיני הרמפה מחוץ למהירות הגלגל, והקפיץ יחסום אותם שוב עד לאיזון מהירות הגלגל.

נעילת הדיפרנציאל יכולה לשמש גם כחלופה למגבלת – דיפרנציאל החלקה – עבור ספורט דריפט. דיפרנציאל נעול או נעילת דיפרנציאל יכולים לחולל הבדל משמעותי בביצועים של מערכת הנעה לכל הגלגלים במצבים מסוימים.

ב- VSLD משמעות הדבר

היא כי פיצול מומנט מתרחש כאשר גלגל אחד מגיע למהירות שונה מזו האחר, בדומה להפרש חסום. דיפרנציאל מוגבל החלקה, המכונה גם נעילת דיפרנציאל או דיפרנציאל מוגבל החלקה או נעילה דיפרנציאלית, משפר את המתיחה בהשוואה להפרשים פתוחים סטנדרטיים ומשפר את המתיחה גם בגלגלים הקדמיים וגם באחורי הציר האחורי. בהשוואה למערכות דיפרנציאליות פתוחות רגילות ולהנעה רגילה לכל הגלגלים, דיפרנציאל מוגבל החלקה יכול לספק משיכה מוגברת, בעוד ששימוש בדיפרנציאל החלקה מוגבל אסור במצבים מסוימים (למשל בפנייה). כחלופה להנעה לכל הגלגלים הסטנדרטית עבור ספורט דריפט, ניתן להשתמש גם בדיפרנציאל הניתן לנעילה עבור ספורט דריפט.

דיפרנציאל פתוח יאפשר לגלגל אחד להסתובב ולהחזיק את השני מבלי להעביר כוח

כדי לתקן זאת, אתה צריך דיפרנציאל מוגבל החלקה שמאלץ את שני הגלגלים והצירים להסתובב באותה מהירות. כאמור לעיל, הדיפרנציאל ננעל אוטומטית וכל הגלגלים מסתובבים באותה מהירות. בהנעה ארבע גלגל רגילה אחד הגלגלים ננעל אוטומטית כשהוא מסתובב במהירות שונה.

  לקביעת תור במוסך פיאט

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  03-3741146

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  פוסטים נוספים

  סיבות להזמין מנעולן מקצועי לבית

  פוסט זה בבלוג בוחן את החשיבות של שכירת מנעולן מקצועי לבית שלך. הוא מתעמק בסיבות שונות המחייבות החלטה זו, החל מהבטחת אבטחה מהשורה הראשונה ועד

  7xl הפקדה

  פוסט זה בבלוג מספק תובנות מקיפות לגבי פיקדון 7xl, מונח פיננסי פופולרי בתעשיית ההשקעות. זה נועד להדריך משקיעים מתחילים ומנוסים כאחד דרך הבנת הרעיון, היישום

  ביטוח רכב בישראל

  ביטוח רכב בישראל מהו ביטוח רכב? ביטוח רכב הוא כיסוי ביטוחי המיועד להגן על בעלי רכב מפני נזקים כספיים העלולים להיגרם כתוצאה מתאונות דרכים, גניבות

  דילוג לתוכן