משאבות הגה

במאמר זה אתאר כיצד לזהות ולשים לב לחלקים כבדים בעת הקנייה. כדי להבין זאת, עלינו להסביר תחילה כיצד מסווגים החלקים המותקנים במנוע כבד – עוצמתי, עוצמתי או מופחת. כדי להבין כיצד יש להבין זאת, ראשית יש להסביר את ההבדל בין עבודה "כבדה" ל"קלה "וכיצד הם עובדים.

כשאתה מנסה לאבחן הגה כוח, כמו הגה, מצמד או תיבת הילוכים, חשוב לגשת לנתוני השירות המתארים כיצד לאבחן את המערכת. באבחון יש לבדוק תחילה את מצבו של הכוח – נוזל ההיגוי, כפי שמוצג בתמונה 1.

אם הוא לא נקי, שטוף את צינור המשאבה בנוזל נקי לפני התקנת רכיב חדש. בכל פעם שמחליפים רכיב מערכת היגוי, יש לשטוף את המערכת שוב. יש להתקין מסנן כניסה כדי להבטיח שרק הנוזל הנקי ביותר ייכנס למשאבות.

לכן

כדאי לדעת כמה סימנים ותסמינים שיש להיזהר בכדי לזהות שהמשאבה עומדת להיכשל. לדוגמא, חלק מהמשאבות ישדרו רעש נהמה הנגרם על ידי המשאבה המנסה לשאוב נוזלים דרך פילטר סתום. אם אתה שומע רעש זה במצב אחר, המשמעות היא שהמשאבות עומסות כאשר אינן צריכות להיות והמערכת דולפת עד שהתייבשות. לטכנאים מנוסים רבים יש אפשרות להשתמש במשאבת ואקום עם תוספות מתוצרת עצמית השואבת אוויר כלוא מתוך מסגרת או צינור אם הקצף נעצר.

יש מערכות הגה כוח שנועדו לדמם את עצמן

אבל לפעמים הם זקוקים לעזרה קטנה. אם לקו הצינור שלך יש פס חומר בקוטר הפנימי, שמפחית את הלחץ על ציוד ההגה, היית יודע מיד. במקרים נדירים, הצינור עצמו עשוי להכיל רצועות מחומר זה המתנתקות מקוטרו הפנימי וסותמות אותו באופן זמני.

בעיות אחרות הניתנות לבלבול עם כשל במשאבת הגה הכוח הן חגורות מתוחות שחוקות או שבורות

מסבי גלגלת פגומים או סתומים, או תקלה בגלגלים המפעילים אותם. מצב זה עלול להוביל גם לחוסר זמני בסיוע בהיגוי, וחריקה יכולה להצביע על קיומו של קצף על ההגה או על חלקים אחרים ברכבך. הקצף יכול להיגרם גם מחותם פיר שחוק מהפעלת קור, ובו האוויר מסופק מכוח המשאבה היגוי יונק אוויר דרך אטמי הפיר בתפעול קר או דרך מסגרת אוויר והגה בהפעלה חמה.

לעיתים קרובות מדי כשלים בהגה הכוח מטופלים על ידי מהנדסים כתוצאה מפגם במסבי הגלגלת, לא כגלגל ההגה או מסגרת ההגה.

רעש יבבות יכול להיגרם מרמת נוזלים נמוכה ויכול להוות אינדיקציה למשאבת הגה כוח פגומה אם מפלס הנוזל תקין. אם הנוזל שחור כהה, המערכת עשויה להיות אטומה מתפוררת או צינור הגה כוח שנלבש מבפנים החוצה.

בדוק את לחץ יציאת המשאבה עם מד מתאים והשווה את מפרט המפעל

כדי לקבוע את ביצועי משאבת הגה הכוח. כדי לדחוף את המשאבה הישנה לתוך הגלגלת ולסחוט את המשאבה החדשה, יש צורך בכלי מיוחד, אז אתה צריך שיהיה לך כלי זה. בוחן לחץ הגה כוח הוא כלי לניתוח משאבות הגה כוח לקביעת ביצועיהם ורמת הנוזל במערכת.

ערכה זו מציעה משאבת הגה כוח מלאה שניתן להוסיף למנוע והיא כוללת את כל האטמים

המסבים וערכות ההמרה אם ברצונכם להתחיל בתיקון או שיפוץ משאבות ההיגוי. כשאתה עובד על תיקון נזילות, אתה צריך שיהיה מוכן לתושבת מיסב האיטום וערכת ההמרה, בין אם מדובר במשאבה חדשה, מיסבים חדשים ובין אם מדובר בתיקון נזילות.

המשאבה משתמשת באבזור פופולרי בסגנון JIC להתקנה קלה ויש לה מיכל שמן מחובר למשאבה

ניתן להתקין את מיכל הנוזלים מרחוק ולחבר את הצינור בין מיכלי הנוזל והמשאבות. זהו חלק בלתי נפרד מהמשאבה הזו וניתן להרכיב או לבטל אותה מרחוק אם תרצה בכך, אך היא תבוטל.

היגוי כוח שמסתבך בדרך כלל מודיע לך על ידי קריאה לעזרה

ובאופן מילולי. כדי למנוע קאמבק לא רצוי, בדוק את רמת נוזל הגה הכוח לפני שלקוחות מוציאים את רכבם מהעסק. לכו לחדר כושר או לחדר כושר כדי להישאר בכושר מכיוון שכוח המכונית שלכם – ההגה כבר לא יהיה מכונת ה- Bowflex הניידת שלכם.

אם אתה מגלה שחניה או מהירויות נמוכות דורשות מאמץ רב יותר

כדי לסובב את הגלגל, המשאבה נכשלה ויש להחליפה. אם יש בעיה ברמת הנוזל של הגה הכוח במשאבת ההגה ברכב שלך, כלי סריקת אבחון יכול לבצע הערכה מהירה ומדויקת של מצבה של המשאבה שלך לפני שהיא נידונה. מהירות הרכב ומערכותיו האלקטרוניות תומכות בשליטה בהיגוי, תאוצה, בלימה, כיוון היגוי, תאוצה ובלימה.

  לקביעת תור במוסך פיאט

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  03-3741146

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  פוסטים נוספים

  איך לבחור שמנים למפיץ ריח

  בעולם שבו ריח הוא מדד לסגנון אישי, בחירת שמן הניחוח הנכון יכולה להיות משימה לא פשוטה. פוסט בלוג זה נועד להדריך אותך בהיבטים הבסיסיים של

  פעולות שעו"ד נדל"ן יבצע עבורכם

  פוסט זה בבלוג מספק מבט מעמיק על התפקיד המכריע שממלא עורך דין מקרקעין בעת ביצוע עסקאות נכסים. הוא מתעמק בפרטים של אחריותם, ומציע תובנות כיצד

  דילוג לתוכן