מנוע צעדים

נפוצים כמו מנועי צעד, עדיין יש הרבה בלבול לגבי אופן פעולתם ולמה הם שימושיים. ניתן לחבר מנועי צעד במגוון דרכים למערכות מבוססות מחשב כגון מחשבים, טאבלטים ואפילו סמארטפונים. היבט חשוב של מנועי צעד הוא היעדר משוב לשמירה על מיקום הבקרה, המסווג אותם כמערכת בקרה פתוחה. הסיבה לכך היא שמנועי סרוו עובדים במעגל סגור בניגוד למנועי צעד, מה שמאפשר להם להגיע למהירויות גבוהות יותר ולייצר מומנט שיא גבוה יותר.

מנועי צעד עם יותר שלבים כוללים בדרך כלל יותר חוטים או חוטים לשליטה במנוע

זאת בשל העובדה שמנועי צעד הם מנועים דו-פאזיים ומנועים ללא מברשות משתמשים במיקום הלולאה, בניגוד למנועי מיקרו-צעד דו-פאזיים שאינם משתמשים בלולאת מיקום.

כאשר המנוע מופעל

אין צורך להשתמש במקודד על מנוע צעד, מכיוון שאין סיכון לאובדן המנוע במהלך שלב הספירה. הימנע משירות במנוע הצעד ללא נהג או בקר במהלך תקופת האחריות. פנה למפעל אם אתה חושד שיש פגמים במנועים, כגון אובדן במהלך שלבי הספירה. מנועי צעד נוטים יותר להיראות עם מנועים פגומים מאשר סוגים אחרים של מנועים (למשל מנועים ללא מברשות).

זו רק סקירה פשוטה של מנועי צעד

ולא אכנס להרבה הגרסאות השונות שתמצאו. ישנם סוגים רבים ושונים של מנועי צעד שניתן להשוות בין סוגים שונים, כולל כיצד לבחור את המנוע המתאים לעבודה. לא כל מנועי הצעד רואים ועובדים בדיוק כמו הגרפיקה והאנימציה שלמעלה. מנועי צעד יכולים להיות מוערמים בשני השלבים, אך לא בהכרח באותו סדר.

מנועי צעד הם מנועים בעלי סלילים מרובים

כך שהם יכולים לנוע בצעדים קטנים או צעדים. כדי לשלוט על מנוע צעד דו קוטבי, תן לסלילי זרם באותם שלבים כמו מנוע צעד חד קוטבי. באופן כללי, אחד הדחפים המסופקים מספק צעד סיבובי במנוע; לכן, מנוע הצעד נקרא גם "מנוע צעד". קודם כל, הם אינם מסתובבים, אלא מבצעים המרה של דחפים לוגיים כדי לרצף את תורם לאספקת החשמל.

במקרה זה, הסיבובים של מנוע צעד מחולקים לרבים, ועל כל שלב יש לשלוח דחפים נפרדים למנוע.

נהג מנוע הצעד מקבל את אות כיוון הצעד מהאינדקס במערכת הבקרה ומריץ מנוע צעד במהירות של צעד אחד לשנייה לכל צעד בכיוון.

מנועים ללא מברשות בדרך כלל יש מומנט מחולק לפי גודל המנוע

ועל ידי משוב אתה יכול לשלוט על המנוע שלך במספר דרכים שונות. ראה את הכלי לבחירת המנוע וגם את הדמה שעוזרת לך כיצד להפעיל אותו. כמובן שאפשר להשתמש גם במנוע אחר, כמו מנוע ללא מברשות או מנוע צעד עם אינדקס.

במנוע צעד לולאה פתוח, המשוב עובר מהמנוע לבקר ומבקר זה למנוע שלך. במעגל סגור, לולאת המשוב משתנה ממעגלים פתוחים לסגורים ובחזרה למעגלים פתוחים ולהיפך.

מנועי צעד מאבדים חלקים מהמגנטיות שלהם במהלך השימוש

מה שמשפיע על הביצועים. אם מנוע הצעד שלך נעצר, אין זה סביר שיישרף כמו רוב מנועי זרם החילופין, אך בדוק את גיל מנוע הצעד שלך. אורך חיי מנוע צעד יכול להשתנות בהתאם לקפדנות בה אתה מפעיל אותו ולזמן בו אתה משתמש בו.

המונח "סלילה חד משמעית" מתייחס לתצורה מתפתלת בה מוט הקיבוע מתפתל ומתפתל

למנוע דריכה יש רק 4 קווים, אך הוא מתנהג כמו 6 – 8 קווים בהתאם לסיום. סלילה דו-צדדית: תצורת פצע בה לשני הסטטורים (הקטבים) פצע ויש להם זוג סיבובים. המונח unifils מתפתל מתייחס לתצורות המתפתלות שבהן לכל סטט או מוט היה הגדרה מתפתלת. מנועי הצעד כוללים רק 6 או 8 חוטים במסלול אחד, תלוי בחיבורים.

Microstepping

היא טכנולוגיית מנוע צעד חדש יחסית השולטת על זרם המנוע המפותל על ידי חלוקה נוספת של המידה במספר מצבים על המוט. היגוי מיקרו הוא שיטה חזקה ויעילה ביותר לשליטה בזרמי המנוע המתפתל במידה ומחלקת עוד יותר את מספר העמודים ומיקומם. ניתן להפעיל מנועי מיקרו סטפר גם במיקרו-שלבים בעזרת מנועי מיקרו-סטפר, השולטים בזרם ברוח המנוע על ידי חלוקת המעלות במספר או מיקום אחר על מוט נוסף.

ממשק מנוע הצעדים עבור ה- 8051 פשוט מאוד

תוך שימוש ב 0 – 1 המוקצה לכל אחד מארבעת החוטים של המנוע בהתבסס על מצב הכונן שנבחר. אם מנועי צעד מרובים יכולים לעמוד בדרישות המומנט והמהירות, ניתן לבחור כונן מנוע מומלץ עבור MicroStepping, וכונן זה נבחר על סמך דרישות המהירות והמומנט של כל מנוע, כמוצג להלן. אתה יכול לקחת את שלב האמצע והקידוח של סלילה ולבחור כונן מהמנוע הרב-שלבי או ממנוע חד-שלבי.

  לקביעת תור במוסך פיאט

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  03-3741146

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  פוסטים נוספים

  איך לבחור שמנים למפיץ ריח

  בעולם שבו ריח הוא מדד לסגנון אישי, בחירת שמן הניחוח הנכון יכולה להיות משימה לא פשוטה. פוסט בלוג זה נועד להדריך אותך בהיבטים הבסיסיים של

  פעולות שעו"ד נדל"ן יבצע עבורכם

  פוסט זה בבלוג מספק מבט מעמיק על התפקיד המכריע שממלא עורך דין מקרקעין בעת ביצוע עסקאות נכסים. הוא מתעמק בפרטים של אחריותם, ומציע תובנות כיצד

  דילוג לתוכן