מנגנונים לרכב

היגוי ארבעה גלגלים היא מערכת המשמשת כלי רכב לשיפור ההיגוי, להגברת יציבות הרכב בעת תמרון במהירויות גבוהות והפחתת רדיוס הסיבוב במהירות נמוכה. היגוי כוח מסייע לנהג הרכב לנווט על ידי הפניית כוחו לסייע לגלגל המנווט בסיבוב ציר ההיגוי שלו.

אם הציר האנכי ממוקם רחוק באותה מידה משני הצירים

אין צורך בצירים אנכיים על הצירים הקדמיים והאחוריים, מכיוון שהם הולכים באותו נתיב ובכך מסתובבים באותה מהירות. כאשר ניתן לחרוג מגובה השלדה של 187 מ"מ, רגלי הגלגל מורמות ומורידות כדי להגדיל את מרכז הכובד לשלדה ל -244 מ"מ. במילים אחרות, תהליך האופטימיזציה לא ישפיע על הגיאומטריה של נושאת הגלגל, ולכן הצירים האנכיים בצירים הקדמיים והאחוריים או בציר האחורי נותרים מיותרים. קבענו עמדה סופית שמטילה גלגל על כל גלגל – נקודה ספציפית.

לדוגמא

ניתן להשתמש בהגדרה אוטומטית עבור אסימונים שדורכים אוטומטית על הרכב כדי ללכוד אותו. באופן גס, פירוש הדבר שכאשר האסימון מסתובב בכיוון השעון 90 מעלות הוא נע שמאלה, וכאשר הוא מזיז את האסימונים כלפי מעלה, כלי הרכב מועברים ימינה. אם לא, זה לא יתקדם כי הוא יעבור שמאלה – ימינה, לא קדימה – שמאלה. שים לב שהאלמנט שזוהה עדיין יכול לנוע באופן עצמאי, לדרוך על הרכב ולהורידו, כל עוד הוא נשאר בשרטוט המגדיר את הרכבים. ניתן לכוונן זאת במקום להזיז את הציורים (ראה להלן). הרכב יכול לנוע עם המכולה כאילו הונף ממנו, או שהוא יכול לעצור או להמריא מהאדמה.

העלויות מתחלקות לרמות עומס שונות הנגרמות על ידי כל מחלקה

למשל, בניית גשרים יקרה יותר כאשר צריך להכיל כלי רכב כבדים וכן הלאה. ניתן לשלם דמי שימוש ישירים באמצעות מערכת רכב לרכב או שילוב של שניהם. ניתן להקצות לרכב אסימון בקר, השולט עליו מרחוק ומזיז אותו על ידי העברת השרטוטים ישירות. זה יכול לשמש כדי לאפשר לשחקן לשלוט ברכבים מרחוק על ידי מתן שלט שליטה.

כלי רכב ממוקדים כמו דחפורים וטנקים בדרך כלל הינם בעלי היגוי דיפרנציאלי

אך נמצאו סידורים אחרים. המסלול מועבר באמצעות מצמד או בלם לשינוי מסלול או כיוון. לדוגמא, יחס ההגה של מכונית הוא 18: 1 (360 חלקי 20), כך שסיבוב של 360 מעלות של ההגה גורם לגלגלים להסתובב 20 מעלות ולהיפך.

קונסטרוקציה אלטרנטיבית שהופכת את ההחלקה למיותרת

היא בניית הפטיפון ושטח הרצפה הסמוך כגלגל מסוע, כאשר גלגלי הרכב עוברים בצד. הגדרות ידניות שימושיות יותר, אך אם אתה יוצר רכב עם קיר, למשל, אתה כנראה רוצה לתפוס את הקיר באופן ידני ואז להשאיר אותו בשקט. זו יכולה להיות דרך טובה לנהוג ברכב בכיוון ההפוך, לחסוך זמן ולמנוע את בעיית ה"סקייטבורד "בעת השימוש ברכב שלך, שניתן לסובב אותו בדרך גישה עיוורת. יש לחבר את הרכב לקרקע למעט גלגל ההגה, הגלגלים, הבלמים ועמוד ההגה.

ההחלקה החיצונית מחוברת למנגנון נעילה

המופעל על ידי סליל סולנואיד וניתן להארכה מצד הרכב. זה יכול להיות מוחלף על ידי מנגנון נעילה, שמופעל על ידי שסתומי סולנואיד או כוח אחר. ההגה, הגלגלים, הבלמים ועמוד ההגה כמו גם הגלגלים הקדמיים והאחוריים יהיו מצוידים באופן דומה, אך החלקה החיצונית לא.

מנגנון הכדור והכדור

שעדיין נמצא במשאיות וברכבים מסחריים, הוא אגוז בורג. כלי רכב ישנים בדרך כלל משתמשים במנגנוני כדור-פינים, אך רק כלי רכב חדשים יותר משתמשים בהגה מתלה. סוג זה משופר להפחתת החיכוך, וההגה האחורי מיועד לרכבים איטיים יותר הדורשים יכולת תמרון רבה יותר.

ניתן ליישם שיטה זו גם על מתלים קדמיים מרובי קישורים

כולל עיצוב המתלים של מקפרסון. יכולה להיות מערכת היגוי שמפעילה ומכבה את ההגה האחורי כך שרק הגלגלים האחוריים ניתנים לנווט ללא תלות בגלגלים האחוריים. יחד זה מאפשר דרגת ניידות M-1 המתאימה לנסיעה אנכית של כל גלגל. התכנון הקינמטי האופטימלי מתבצע על ידי התחשבות באלגוריתם להנחיה בסיסית מכל הסוגים.

באוטובוסים בינעירוניים מודרניים באירופה היגוי ארבעה גלגלים התומך בכושר התמרון של תחנת האוטובוס ומשפר גם את יציבות הכביש

בעוד שהמערכות המתוארות כאן מיועדות בעיקר לחניית רכבים, הטיפול במטענים ובחומרים יכול להפיק תועלת גם ממערכות וטכנולוגיות המבצעות שינויים קלים, כמו למשל משטחי הובלה במקום טיפול ברכבי שטח.

  לקביעת תור במוסך פיאט

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  03-3741146

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  פוסטים נוספים

  שירותי ביובית בתל אביב

  שירותי ביובית בתל אביב בעיות וסתימות המערכת הביוב הן עניין שבשגרה הין אם בבית, במקום העבודה או בעסק. החשיבות של מערכת הביוב בחיינו הינה רבה

  בוסטר התנעה מומלץ לרכב

  הקדמה: למה כדאי לך לקבל מאיץ מתחיל? מאיץ המתנע הוא התקן המותקן במנוע המכונית. הוא משתמש בשדה אלקטרומגנטי כדי להתניע את המנוע מבלי להשתמש במנוע

  עצירות

  הקדמה: מהי עצירות? עצירות היא מצב שבו תנועת המעיים קשה או נדירה. עצירות היא מצב בו תנועת המעיים הופכת קשה או נדירה. זה יכול להיגרם

  על איזה בד מומלץ לצייר

  מבוא: ההיסטוריה והיסודות של סוגי הציורים השונים ההיסטוריה של הציור עתיקה כמו ההיסטוריה של המין האנושי. ניתן לתארכו לתקופות פרהיסטוריות. צביעה נעשתה על קנבסים ומשטחים

  מנעולן פורץ דלתות 247

  הקדמה: מדוע פריצת דלתות היא איום על בעלי בתים פריצה היא עבירה פלילית בה נכנס פולש למבנה במטרה לבצע גניבה. פריצות לרוב מבוצעות על ידי

  דילוג לתוכן