מכונית היברידית

מכוניות היברידיות הפכו פופולריות יותר במהלך שני העשורים האחרונים, וכיום יש מספר הולך וגדל של מכוניות היברידיות, החל מהאצ'בקיות ועד רכבי שטח. ישנם סוגים שונים של מכוניות היברידיות, אך יותר ויותר קונים עוברים להיברידי פלאגין, כמו טויוטה פריוס וניסן ליף. חלקם, במיוחד טויוטות, דורשים טעינה עצמית ודורשים תקע, בעוד שאחרים ממותגים כלאים היברידיים, המכונים לרוב ל PHEV (רכב חשמלי היברידי תוסף). כיום יש רק מכונית היברידית אחת בשוק האמריקאי, הונדה סיוויק הייבריד, כך שיש סוג אחר של מכונית היברידית עבורך.

היברידית מלאה או היברידית מקבילה מפעילה את שתי המכוניות בו זמנית וללא תלות אחת בשנייה עם מנוע בעירה ומנוע חשמלי

מכוניות היברידיות לחלוטין הינן היברידיות מקבילות שיכולות להיות חשמליות לחלוטין במהירויות נמוכות אך משתמשות במנוע בעירה כאשר האנרגיה החשמלית המאוחסנת בסוללת המכונית נמוכה. מנועים חשמליים היברידיים קלים תומכים במנוע הבנזין כדי לשפר את צריכת הדלק ולהגביר את הביצועים.

ניתן לחרוג מהצריכה והטווח הכללי עם כלאיים המשלבים מנוע סטנדרטי עם מנוע חשמלי גדול

במכוניות היברידיות פלאג-אין יש בדרך כלל סוללה שאינה יכולה לשמש לטיפת דלק, אך יכולה לפעול ממש כמו סוללה חשמלית. בניגוד למכוניות המונעות בגז, מכוניות היברידיות דורשות להחליף את הסוללה מעת לעת. חלקן מצוידות בסוללות גדולות יותר מכלי רכב היברידיים קונבנציונליים, המאפשרות טווח ארוך יותר וללא פליטות מקומיות.

אם אתה משתמש בחשמל מאוחסן שנטען בבית והמכונית שלך כבר לא מסוגלת לנהוג במצב חשמלי

אתה יכול לנהוג בו כמו מכונית רגילה עם שילוב של מנוע בנזין ומנוע. חלק מהכלאות מאפשרות יותר מ -50 מייל לליטר, אך אם המכונית ההיברידית שלך מונעת אך ורק על ידי בנזין, גזי חממה משתחררים. בעוד שמכוניות קונבנציונליות יעילות מאוד יכולות להשיג ביצועים היברידיים, רק מכוניות היברידיות עוזרות לשמור על אוויר בריא.

רכב היברידי משתמש בשני מקורות אנרגיה שונים או יותר:

הוא משתמש במנוע בעירה פנימית המונעת בגז או ברכב חשמלי היברידי (HEV) המשלב את הכוח המשולב של השניים. למכונית היברידית מלאה יש רכיב חשמלי שיכול להניע את הגלגלים ישירות או להניע אותם ישירות. בהתאם לסוג הרכב, מערכת ההנעה ההיברידית של המכונית יכולה לנוע בכיוונים שונים, עם הנעה משולבת דו-גלגלית או שילוב של שניהם.

בפשטות, מכונית היברידית היא רכב שמניע את עצמו משני מקורות אנרגיה או יותר. במילים פשוטות, רכבים היברידיים מונעים על ידי שני מקורות אנרגיה שונים: מנוע בעירה פנימית המונעת בגז ורכב חשמלי.

לא ניתן להשתמש בשני מקורות האנרגיה באופן עצמאי

ומנוע הבנזין הוא המקור העיקרי להספק הכללי של הרכב. היברידית קלה משתמשת גם במנוע בעירה פנימית, אך בהיבריד מלא לא. די פשוט: הכלאה משלבת לפחות אחד מהמנועים החשמליים עם מנוע בנזין בכדי להזיז את המכונית. המערכת ההיברידית מחזירה אנרגיה באמצעות בלימה מתחדשת וממירה אותה לדלק המשמש את המנוע.

להכלאות רגילות יש גם גז וגם מנוע חשמלי והם בדרך כלל יכולים לנהוג בערך 50 מייל לליטר. עם מנוע חשמלי קונבנציונאלי, ההיברידיות הטובות ביותר משיגות צריכת דלק של לפחות 60 מייל לליטר (MPG) וטווח של עד 100 מייל.

אחד היתרונות של מכוניות היברידיות על מכוניות בנזין הוא שהם נוהגים לנקות יותר ויש להם קילומטראז 'טוב יותר, מה שהופך אותם לידידותיים לסביבה. היברידיות נהנות מפליטת CO2 נמוכה ומחסכון בדלק בהשוואה למכוניות קונבנציונליות.

עם זאת

מכוניות היברידיות אינן הפיתרון הטוב ביותר למסע של כולם, אז הנה כמה יתרונות וחסרונות שיש לקחת בחשבון כשמדובר אם מכונית היברידית מתאימה לך. המשך לקרוא כדי ללמוד מה אתה צריך לדעת על אופן הפעולה של כלאיים, אילו מינים שונים הם המתאימים ביותר לאילו מצבים והאם הם צריכים להיות ברשימת הקניות שלך.

רכב היברידי משלב מנוע בעירה פנימית המונעת בגז עם מנוע חשמלי המופעל באמצעות מצבר. ישנם שני סוגים של רכבים היברידיים: בנזין – כלאיים חשמליים ודיזל – מכוניות היברידיות.

למכוניות היברידיות מנוע חשמלי השולח אנרגיה לגלגלים באמצעות מנוע הבנזין שלה, ומאפשר להם לנסוע עד 100 ק"מ בטעינה אחת. הסוללה תומכת חשמלית גם במנוע המונע בגז.

היברידיות קלות נחשבות בדרך כלל יקרות מכדי לכסות קילומטרים רבים עבור נהגים

מכוניות היברידיות מציעות טווח של עד 100 ק"מ בטעינה אחת, אך לא הרבה יותר. למרות שיש מונחים כמו רכב היברידי, פלאג-אין היברידי וחשמלי, הפרטים הטכניים בעבודה עם רכבים מסוג זה וטעינה של המצבר נותרים בגדר תעלומה בעיני צרכנים רבים.

  לקביעת תור במוסך פיאט

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  03-3741146

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  פוסטים נוספים

  איך לבחור שמנים למפיץ ריח

  בעולם שבו ריח הוא מדד לסגנון אישי, בחירת שמן הניחוח הנכון יכולה להיות משימה לא פשוטה. פוסט בלוג זה נועד להדריך אותך בהיבטים הבסיסיים של

  פעולות שעו"ד נדל"ן יבצע עבורכם

  פוסט זה בבלוג מספק מבט מעמיק על התפקיד המכריע שממלא עורך דין מקרקעין בעת ביצוע עסקאות נכסים. הוא מתעמק בפרטים של אחריותם, ומציע תובנות כיצד

  דילוג לתוכן