מחשב רכב

כשרובנו חושבים על מחשוב במכונית, אנו חושבים על מערכת האינפוטיינמנט עצמה, שהפכה למרכז טכנולוגי משלה. אבל יש היבט לא ידוע אחר של מחשוב מכוניות, והיא העובדה שלא הרבה אנשים רואים בהם התקני מחשב. כלי רכב מתנהגים יותר ויותר כמו מחשבים על גלגלים, אך מה עם המחשב בהם?

המכונה גם יחידת הבקרה האלקטרונית (ECU)

מחשב הרכב שולט ברוב הפונקציות של המכונית, ממש כמו ברכב עתידני. מחשב המנוע (המכונה גם ECO, יחידת מנוע אלקטרונית או יחידת כוח אלקטרונית) נועד ללמוד ממערכות המנוע ברכב ולשלוט בתפקידיו. במילים פשוטות, מחשב המנוע מכיל מעבד תקשורת לכל מערכת מנוע, המייעל את התקשורת בין המעבד לכל מערכת מנוע כך שהמחשב יוכל לפקח עליו ולשלוט עליו כראוי. בנוסף למעבד זה, מחשבי המנוע מכילים גם מספר רכיבים נוספים כמו ההגה, הבלמים, מיזוג האוויר ואפילו כריות האוויר.

אלקטרוניקה זו נקראת Controller Area Network (CAN)

באופן ספציפי, מערכת החוטים, התוכנה והפרוטוקולים שפועלת כרקמת החיבור בין מחשב הרכב לחיישנים נקראת CANbus. VEEDIMS מקצה כתובות IP לכל חלק ברכב, כך שמחשב מרכזי או מרוחק יכול להעביר כמויות גדולות של מידע. בכבישים מהירים רשת "CANbus" זו מאפשרת לנתונים מחיישנים ומחשבים להסתובב בכל המכונית בכל עת.

ניתן לחבר את מחשב הרכב לרכב דרך יציאת ה- OBD II

אם תמצא אותו ותעקוב אחריו, הוא יוביל אותך למיקום המחשב. אתה לא צריך להיות על לוח המחוונים לעתים קרובות כדי לגלות היכן הוא נמצא, אלא פשוט לחפש בגוגל "בנוי מכונית ומודל" כדי לברר מה איפה.

אני רוצה לוודא שאתה מבין איך מרגיש ג'נרל מוטורס כשמחשב הרכב נכשל

אז אני אשתף אותך בכמה פרטים. אם יש לך בעיה במחשב ואתה צריך לתכנת אחד חדש שיעבוד ברכב שלך, עליך להיות זהיר מאוד איזה ברצונך לחזור עליו. כל מכונית יכולה לכלול שני מחשבים, המתחברים זה לזה באמצעות אוטובוס נתוני התקשורת.

מכוניות מודרניות יכולות מוחיות של מספר מחשבים והן יכילו מחשב אחד לכל אחד מהם. אני אחבר אותך לדף הבעיות של מחשב הרכב וניתן לך טיפים לתחזוקה לפתרון בעיות במחשב הרכב שלך.

בנוסף

מחשב המנוע הוא גם מכשיר למידה עצמית שתוכנת להתאים לתנאי הנהיגה ולהרגלים של הנהג. המחשב יבצע שינויים ברכיבי המערכת כדי לפקח על המנועים במהלך הפעולה כדי להבטיח ביצועים מיטביים וחסכון בדלק. אם המחשב מזהה שהתרחשה בעיה מספקת, הוא מעביר את המכונית למצב תקליטון, שנועד להפעיל את המנוע במצב הספק מופחת כדי למנוע נזק למנוע ולהגביר את הפליטות.

לימוד האלקטרוניקה של רכב יכול לעזור לכם לעקוף מחסומים, דבר שיכול להועיל להפליא אם ה- ECU עצמו מתקלקל. שימוש במכשיר מחובר שכזה יכול לתת לך תחושה מה משתבש לפני שאתה לוקח אותו למכונאי.

חנויות רבות לחלקי חילוף לרכב מספקות לך סריקות בחינם של מחשב הלוח בתמורה לכך שתוכל למכור לך משהו לסריקות

חלק מכלי הסריקה מחוברים כך שתוכלו להסתכל מתחת למכסה המנוע בלי לפתוח את מכסה המנוע, וחלקם אפילו מחוברים כך שתוכלו להסתכל בתוך הרכב מבלי שתצטרכו לפתוח את מכסה המנוע. חנויות רבות לחלקי חילוף לרכב, במיוחד בארה"ב ובקנדה, יציעו גם סריקות חינם על גבי מחשבי לוח שמוכנים למכור משהו עם הסריקה.

במכוניות מסוימות המכונית מצוידת במחשבים שונים, הנקראים מערכות מחשוב, כגון המנוע, תיבת ההילוכים, ההגה, הבלמים וחלקי רכב אחרים.

לנוכח תנאי נהיגה המשתנים ללא הרף

על מחשב הרכב לתאם חלקים שונים במנוע ולווסת את מהירות הסיבוב באמצעות מידע מחיישנים שונים. בחלק מהרכבים מחשבי מנוע שולטים בכל התהליכים השומרים על הרכב ברמה האופטימלית. עם זאת, מחשב מנוע יכול לשלוט בכל תפקודי הרכב החיוניים, לפקוח על הכל ולהבטיח שהכל יעבור בצורה חלקה.

אם המחשב של המכונית שלך לא עובד כמו שצריך

יש סיכוי טוב שהמערכות הנשלטות על ידי המחשב לא יעבדו ואתה תקלקל. זה ישאל אותך כיצד לאפס את המחשב האוטומטי שלך מבלי לבקר בבעל מקצוע. אם מחשבי הרכב שלך נמצאים במצב של תקלה, כגון תקלה בחשמל או תקלה במחשב המנוע, חשוב שתבדוק מה אתה חושד שעלול להיות הבעיה במחשב הרכב.

  לקביעת תור במוסך פיאט

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  03-3741146

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  פוסטים נוספים

  סיבות להזמין מנעולן מקצועי לבית

  פוסט זה בבלוג בוחן את החשיבות של שכירת מנעולן מקצועי לבית שלך. הוא מתעמק בסיבות שונות המחייבות החלטה זו, החל מהבטחת אבטחה מהשורה הראשונה ועד

  7xl הפקדה

  פוסט זה בבלוג מספק תובנות מקיפות לגבי פיקדון 7xl, מונח פיננסי פופולרי בתעשיית ההשקעות. זה נועד להדריך משקיעים מתחילים ומנוסים כאחד דרך הבנת הרעיון, היישום

  ביטוח רכב בישראל

  ביטוח רכב בישראל מהו ביטוח רכב? ביטוח רכב הוא כיסוי ביטוחי המיועד להגן על בעלי רכב מפני נזקים כספיים העלולים להיגרם כתוצאה מתאונות דרכים, גניבות

  דילוג לתוכן