טלטל מנוע

דאגה נפוצה שעלולה להתגנב אליך היא כאשר המכונית שלך מתנדנדת במצב סרק, אך אם אתה שם לב שהיא רוטטת או מתנדנדת, אתה עשוי לתהות מה הבעיה האמיתית.

כדי לענות על שאלה זו, זה יכול להיות מצת ישן שמייצר ספק כוח לא יציב. להלן מדריך מועיל אם יש לך שאלות על נזילות ואקום, שהן הגורם השכיח ביותר לרעידות במנוע הרכב.

הסיבה שמנוע רכב רוטט היא בגלל צינור רופף או מנותק במנוע, אז אתה צריך לוודא שהכול מהודק. כאשר הצינור משתחרר, זה יכול לגרום למנוע להתנדנד, אולי אפילו לעצור ולרטוט.

כדי לקבוע אם תושבת המנוע היא הגורם לטלטול, תחוו את הטלטול במעבר גרוע יותר ובמעבר כגרוע ביותר. סוגריים חלשים או שבורים יוצרים רעידות בזמן סרק ולא יכולים להחזיק את המנוע בחוזקה בתא המנוע. בעת סיבוב ניתן להבחין בטלטול ובקשקש, בעוד שתושבות מנוע פגומות ניכרות יותר כאשר עובדים קשה על המנוע, כמו למשל תאוצה.

לעתים קרובות הרטט מורגש תחילה על ההגה

אחר כך במהירות נמוכה, בעת עצירה ולבסוף בעת תאוצה. אם שמתם לב שהמנוע מתחיל לרעוד, ייתכן שהגיע הזמן לבקר אצל מכונאי. כדי לברר מדוע המכונית שלך מתנדנדת בעת האצה, קח אותה לפירסטון הקרובה לבדיקת מנוע. עם זאת, אם אי פעם תבחין בטלטול או ברטט מוזר, המתן עד שלקחת את המכונית למוסך כדי לחקור את הבעיה.

לפני שמאבחנים את תנודות המנוע

עליכם להיות בטוחים שלא מדובר ביכולת הנהיגה של המנוע הבסיסי. אם המנוע רועד או רוטט בעת סיבוב או עצירה, הסתכל על תושבת המנוע. האם תושבת המנוע פגומה או שהמכונית רועדת במצב סרק או אפילו עומדת? אם המכונית שלך בטלה, גם אם היא נעצרת, האם המנועים ירטוטו או ינעדו כשאתם עוצרים?

ישנם מספר בעיות נפוצות של רעידות מנוע שיכולות להשפיע על חווית הנהיגה שלך

אם אתה מבחין ברטט של מכוניתך, בדוק את אחד הגורמים וברר מה הסיבה המדויקת. עדיף לבחון סיבה שגורמת לרטט של מנועי הרכב לברר מה הם, ואם אתה מרגיש רטט ברמזור, זה יכול להיות האשם.

אם אתה שם לב שהמנוע רועד כל הזמן, חשוב לקחת את המכונית שלך מיד למכונאי כדי לקבל אבחנה רשמית. אם אתה בולם, מאיץ ושוב בולם, אז אולי הגיע הזמן לחקור את הבעיה, במיוחד אם אתה מאיץ.

אם אתה מרגיש שהמנוע שלך רועד

בולם גל הארכובה עשוי להוות גורם שכדאי לקחת בחשבון בעת אבחון הגורם לתנודות המנוע. רכבים רבים משתמשים בפירים מאזנים כדי להפחית את טלטול המנוע. אם יש לך כזה, אל תשכח לבדוק גם אותו מכיוון שהוא יכול להיות מקור הצעקות. אם יש לך את זה, בדוק את זה כגורם לבעיית הרעידות, או שזה יכול להיות בגלל בעיה בארכובה או רכיבים אחרים של מנוע המכונית שלך, כגון מערכת שסתומים או מצמד. מנועים רבים משתמשים במאזני מפוחיות שיווי משקל – גל כדי להפחית את מנועי המכונית.

אם אתה מרגיש שרוטורי המנוע שלך רועדים

כמו הבוכנות, השסתומים או חלקים אחרים של המנוע, זה יכול להיות בגלל בעיה ברוטור, מערכת השסתומים או המצמד, כמו גם רכיבים אחרים. הנה כמה מהסיבות הנפוצות ביותר לכך שמנוע המכונית שלך עשוי להתנדנד ולרטוט. צמיגים ישנים ושחוקים הם הבעיה הקלה ביותר בכל הנוגע להוצאת הרעידות מהרכב. נהגים מנוסים צריכים תמיד לבדוק את הצמיגים מכיוון שהם אחד החלקים הנפוצים ביותר לרכב כאשר יש לכם בעיה.

אז מאז שקיבלת את זה, במאמר זה גילינו כמה מהסיבות הנפוצות ביותר לכך שהמכונית שלך עשויה להתנדנד ולרטוט. יש לנו את הנסיבות בהן המכונית מתנדנדת, מדוע היא רועדת, מה שנדרש כדי לבדוק ולמה הרטט קורה.

כעת נתייחס לסיבות השכיחות ביותר לטלטול המנוע של מכונית

כמו דליפת ואקום שמאטה את המנוע – סרק וסובל מהקילומטראז 'של הגז. המכונית מתנדנדת מכיוון שחסר בה מספיק אוויר או דלק עלולה לגרום לקרטוע של המכונית בגלל פגם במערכת המיזוג או הפליטה.

אם מערכת צריכת הדלק לא מוגדרת או מכוילת כהלכה

המנוע עלול לגרום לבעיות רטט. אם אאודי Q5 מטלטלת בעת האצה או אם אתה נוהג במהירות נמוכה והמנוע מתחיל טוב אך מאוחר יותר מרגיש רעידות, זה עשוי להשפיע על המנוע שלך. המנוע יכול גם לרטוט במצב סרק, מה שגורם למכונית להתנדנד בזמן נסיעה מסוים. בעיית רטט נוספת שעלולה להיגרם על ידי מנוע היא רטט המתרחש במהלך נסיעה במהירות נמוכה ובולט יותר בעת ההאצה. מנוע יכול גם להתנדנד בזמן נסיעה אם הוא אינו מקבל מספיק אוויר או דלק כדי להישאר בטל יותר מכמה שניות במהירויות גבוהות.

  לקביעת תור במוסך פיאט

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  03-3741146

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  פוסטים נוספים

  קידום טוב לעסק

  פוסט זה בבלוג בוחן את העקרונות של קידום טוב לעסקים, תוך הדגשת אסטרטגיות המפתח שמובילות להגברת הנראות ומעורבות הלקוחות. הוא מתעמק בחשיבות של הבנת הקהל

  ההיסטוריה של הביטוחים

  ההיסטוריה של הביטוחים   ביטוח חיים ביטוח חיים הוא אחד מסוגי הביטוח הוותיקים והחשובים ביותר. הרעיון של ביטוח חיים החל כבר בתקופות עתיקות, כאשר אנשים

  דילוג לתוכן