טיפולים לרכב

טיפולי CAR-T נחגגים כתרופה לסרטן, אך ישנן תופעות לוואי חמורות הנובעות מהכנסת תאי CAR-T לגוף, כולל תסמונת שחרור ציטוקינים ורעילות נוירולוגית. עם זאת, ישנם נתונים מבטיחים על בטיחות ויעילות השימוש בתאי CART לטיפול בחולים מבוגרים הסובלים מסרטן הדם, והטיפול הראה פוטנציאל לשיבוש הטיפול בסרטן. הטיפול מוגבל כיום לטיפול בחולים – גידולים נוזליים נבחרים בשלבים חוזרים או עקשניים וככל הנראה שלא ישמשו לטיפול בסרטן אחר. למרות שמדובר בטיפול חדש יחסית, הוא מהווה אינדיקציה טובה למה אנו יכולים באמת לצפות מהטכנולוגיה המופלאה הזו ומה היא באמת.

CAR – טיפולי T המשמשים לטיפול בסרטן הפוגע בתאי B, כגון לימפומה ולוקמיה, וסרטן הפוגע בתאי B.

CAR – תאי T מופקים מדמו של המטופל עצמו, המכונה טיפול אוטולוגי, או מתורם בריא המכונה טיפול אלוגני.

בבית החולים או במרכז הטיפול

תאי ה- CAR מופשרים ואז מוזרקים לחולה. השלב האחרון הוא עירוי של תאי CAR לחולה לפני כימותרפיה לימפוציטית. אם לא ניתן לתקוף תאים סרטניים, כימותרפיה יכולה להיות חזקה מאוד והטיפול יכול להיות בעל תופעות לוואי חמורות, אם כי סרטן נלחם לא רק על ידי התאים עצמם אלא גם על ידי הקרוטנואידים.

אכן, חברה אחת החליטה להפסיק את הטיפול המוביל בתאי CAR T לאחר שמספר חולים מתו בניסויים קליניים מהשפעות של בצקת מוחית הנגרמת על ידי טיפול. צוותו של סטיבן עובד כעת עם כמה חברות, על פי פרד האץ '.

גישה אחת

היא להשתמש בטיפול בתאי CAR עם תאי חיסון שנאספים לא מהחולה אלא מתורמים בריאים. לאחר מכן מזריקים את התאים המלאכותיים, הנקראים תאי CAR-T, בחזרה למטופלים, שם הם משתמשים בקולטנים לחיפוש והשמדת תאים סרטניים. הם יכולים למגר את התא הסרטני, אך נשארים בגוף עד להשלמת העירוי. דרך נוספת לעקוף זאת היא להוסיף גבר – קולטן אנטיגן כימרי (CAR), אך ניתן לשנות זאת באמצעות סוג אחר של תורם, כגון תורם דם או תורם בריא.

מקור חלופי של תאי רכב מסוג T יכול להרחיב את הטיפול למי שזקוק לו לפני שניתן לייצר תאי רכב אוטולוגיים

לימפוציטים בריאים שנאספו ומאוחסנים בחולה מוקדם יותר במחזור הטיפול יכולים אפוא לשמש גיבוי לחולים אשר בסופו של דבר נכנסים לשלב עקשן חוזר ונזקקים לטיפול ב- CAR T. בהתחשב בהתקדמות המהירה בתחום זה, יהיה זה גם חיוני לרופאים לתקנן את תכנון הטיפול בטיפולי CAR-T ולהימנע מחשבונות שגויים של מטופלים. ה- FDA דורש שבבתי חולים המשתמשים בטיפולי תאי CAR-T יהיו אנשי צוות מוסמכים ומאומנים לזהות ולנהל CRS.

  לקביעת תור במוסך פיאט

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  03-3741146

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  פוסטים נוספים

  סיבות להזמין מנעולן מקצועי לבית

  פוסט זה בבלוג בוחן את החשיבות של שכירת מנעולן מקצועי לבית שלך. הוא מתעמק בסיבות שונות המחייבות החלטה זו, החל מהבטחת אבטחה מהשורה הראשונה ועד

  7xl הפקדה

  פוסט זה בבלוג מספק תובנות מקיפות לגבי פיקדון 7xl, מונח פיננסי פופולרי בתעשיית ההשקעות. זה נועד להדריך משקיעים מתחילים ומנוסים כאחד דרך הבנת הרעיון, היישום

  ביטוח רכב בישראל

  ביטוח רכב בישראל מהו ביטוח רכב? ביטוח רכב הוא כיסוי ביטוחי המיועד להגן על בעלי רכב מפני נזקים כספיים העלולים להיגרם כתוצאה מתאונות דרכים, גניבות

  דילוג לתוכן