טיפולים לרכב

טיפולי CAR-T נחגגים כתרופה לסרטן, אך ישנן תופעות לוואי חמורות הנובעות מהכנסת תאי CAR-T לגוף, כולל תסמונת שחרור ציטוקינים ורעילות נוירולוגית. עם זאת, ישנם נתונים מבטיחים על בטיחות ויעילות השימוש בתאי CART לטיפול בחולים מבוגרים הסובלים מסרטן הדם, והטיפול הראה פוטנציאל לשיבוש הטיפול בסרטן. הטיפול מוגבל כיום לטיפול בחולים – גידולים נוזליים נבחרים בשלבים חוזרים או עקשניים וככל הנראה שלא ישמשו לטיפול בסרטן אחר. למרות שמדובר בטיפול חדש יחסית, הוא מהווה אינדיקציה טובה למה אנו יכולים באמת לצפות מהטכנולוגיה המופלאה הזו ומה היא באמת.

CAR – טיפולי T המשמשים לטיפול בסרטן הפוגע בתאי B, כגון לימפומה ולוקמיה, וסרטן הפוגע בתאי B.

CAR – תאי T מופקים מדמו של המטופל עצמו, המכונה טיפול אוטולוגי, או מתורם בריא המכונה טיפול אלוגני.

בבית החולים או במרכז הטיפול

תאי ה- CAR מופשרים ואז מוזרקים לחולה. השלב האחרון הוא עירוי של תאי CAR לחולה לפני כימותרפיה לימפוציטית. אם לא ניתן לתקוף תאים סרטניים, כימותרפיה יכולה להיות חזקה מאוד והטיפול יכול להיות בעל תופעות לוואי חמורות, אם כי סרטן נלחם לא רק על ידי התאים עצמם אלא גם על ידי הקרוטנואידים.

אכן, חברה אחת החליטה להפסיק את הטיפול המוביל בתאי CAR T לאחר שמספר חולים מתו בניסויים קליניים מהשפעות של בצקת מוחית הנגרמת על ידי טיפול. צוותו של סטיבן עובד כעת עם כמה חברות, על פי פרד האץ '.

גישה אחת

היא להשתמש בטיפול בתאי CAR עם תאי חיסון שנאספים לא מהחולה אלא מתורמים בריאים. לאחר מכן מזריקים את התאים המלאכותיים, הנקראים תאי CAR-T, בחזרה למטופלים, שם הם משתמשים בקולטנים לחיפוש והשמדת תאים סרטניים. הם יכולים למגר את התא הסרטני, אך נשארים בגוף עד להשלמת העירוי. דרך נוספת לעקוף זאת היא להוסיף גבר – קולטן אנטיגן כימרי (CAR), אך ניתן לשנות זאת באמצעות סוג אחר של תורם, כגון תורם דם או תורם בריא.

מקור חלופי של תאי רכב מסוג T יכול להרחיב את הטיפול למי שזקוק לו לפני שניתן לייצר תאי רכב אוטולוגיים

לימפוציטים בריאים שנאספו ומאוחסנים בחולה מוקדם יותר במחזור הטיפול יכולים אפוא לשמש גיבוי לחולים אשר בסופו של דבר נכנסים לשלב עקשן חוזר ונזקקים לטיפול ב- CAR T. בהתחשב בהתקדמות המהירה בתחום זה, יהיה זה גם חיוני לרופאים לתקנן את תכנון הטיפול בטיפולי CAR-T ולהימנע מחשבונות שגויים של מטופלים. ה- FDA דורש שבבתי חולים המשתמשים בטיפולי תאי CAR-T יהיו אנשי צוות מוסמכים ומאומנים לזהות ולנהל CRS.

  לקביעת תור במוסך פיאט

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  03-3741146

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  פוסטים נוספים

  איך לבחור שמנים למפיץ ריח

  בעולם שבו ריח הוא מדד לסגנון אישי, בחירת שמן הניחוח הנכון יכולה להיות משימה לא פשוטה. פוסט בלוג זה נועד להדריך אותך בהיבטים הבסיסיים של

  פעולות שעו"ד נדל"ן יבצע עבורכם

  פוסט זה בבלוג מספק מבט מעמיק על התפקיד המכריע שממלא עורך דין מקרקעין בעת ביצוע עסקאות נכסים. הוא מתעמק בפרטים של אחריותם, ומציע תובנות כיצד

  דילוג לתוכן