בלם אחורי

בריצ'מונד ב.מ.וו יש לנו מבצע החלפת משטח בלם חודשי, שנועד לחסוך לכם כסף אם אתם רוצים להחליף רפידות בלם או חלקים מיוחדים. העלות תלויה מאוד בכמה חלקים מרופדים עליכם להזמין וכמה אתם רוצים להחליף, והאם יש לכם טכנאי שיחליף את כל רפידות הבלם.

רפידות בלם מלפנים ומאחור עולות בערך זהה בב.מ.וו, בתנאי שקניתם אותם מב.מ.וו באותו תאריך או אחריו. רפידות הבלם הקדמיות של ב.מ.וו יתפוגגו עם הזמן ככל שהן מזדקנות ונשחקות, אך לא כמו BMW.

לרפידות בלם מאחור יש בדרך כלל פחות כוח מאשר לרפידות הקדמיות, ולכן הן פחות רגישות ללבוש מאשר עמיתיהן הקדמיים.

אחרי הכל, בהטיה של OEM, בלימה אחורית רק תורמת לכוח הבלימה של הרכב. אם אתה מתקין צמיגים דביקים, כמות העבודה שהם צריכים לעשות למעשה פוחתת ולא עולה.

רכיבי בלם BM נשחקים באותה מהירות כמו הציר

כלומר יש להחליף את רפידות הבלם כמרכיב הראשון בנוסף לדיסקי הבלמים. זכרו שאם הם מושפלים מאוד ולא מוחלפים היום, אז רוטור הבלמים מתחיל להתבלות הרבה יותר מהר. אם רפידות הבלם של BMW בשני הצירים לובשות בערך אותו דבר, זה הגיוני להחליף את רפידות הבלם מלפנים ומאחור בו זמנית. ישנן שתי דרכים להחליף את רפידות הבלם האחוריות, באמצעות פירוק הגלגל האחורי או שמירה עליו.

אם מעגל הבלם הקדמי נכשל, הבלם האחורי לבדו אינו יכול לעצור את אאודי Q5 במרחק בטוח. הבלמים האחוריים מספקים ריסון במקרה של כשל בבלם הקדמי, אך אינם גורמים נזק כלשהו בחלק האחורי.

מסיבה זו

אביזרי בלמים כגון קפיצים וקליפס צריכים להיות מוחלפים תמיד בנעלי בלם. דבר נוסף בבלם האחורי הוא שבגלל מערכת בלמי היד המופעלת בכבלים, חשוב לבדוק ולהחליף את הכבלים המחוברים למחוגה הבלמים האחוריים. בעיות נפוצות המופיעות כאשר יש להחליף את רפידות הבלם של BMW הן שחיקה או חריקה בעת בלימה. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להחליף או לבזבז את הכסף על רפידות חדשות (או לזרוק את הכבלים התקועים לפח אשפה), לבדוק את הכבלים, לבדוק את כל החלקות והנתיבים על הקליפר, להחליף אותם ולוודא שהבלם האחורי נמצא בחינם בכל עת.

זה מרגש לשמור על רפידות הבלמים טריות

לא רק מטעמי בטיחות, אלא גם כדי לשמור על תקינותם של רכיבי הבלמים האחרים של BMW. רפידות בלם הן המרכיב החשוב ביותר בבלם הדיסק – בטיחות מערכות הבלמים ומצבם הטוב הם מכריעים. אם הם רשאים ללבוש את בסיס המתכת, המסבים שלהם ורכיבים אחרים כגון הקליפר יעשו את אותו הדבר.

נכון

הבלם הקדמי / ים עושים את רוב העבודה כשמדובר בעצירה איטית, אך הבלם האחורי הוא המרכיב החשוב ביותר במערכת הבלימה של כל מכונית, לא רק מטעמי בטיחות, אלא גם סיבות ביצועים. זה שימושי במיוחד לבלמי הגלגלים האחוריים, שם בלם החניה, בלם היד ובלם הרגל חייבים להפעיל לחץ מספיק כדי למנוע מהרכב להתהפך או להחזיק סוללה. אם אתה יודע להשתמש בהם בצורה יעילה, מומלץ מאוד לקרצף במהירות.

אתה יכול לגרום לרוכב לסמוך על הבלם האחורי בשעת חירום

אבל מה יקרה אם פשוט תשתמש בבלם האחורי ותתחיל להרים אותו, מה שמגביל את כוח הבלימה? אם אתה משתמש בגלגל אחורי עם ציוד החלקה וללא בלם אחורי, כיבוי כבל הבלם יכול לגרום לטיסת כידון. זה יכול לקרות אם יש לך אחיזת בהלה לתוספת כוח בלימה או אם הבלם הקדמי נעצר מהר מדי, אתה יכול להשתמש בבלם האחורי כדי לעצור את עצמך בבטחה.

תחליט שתבדוק את הבלמים על ידי מכונאי בעת ביקורך, אך עליך להתייעץ גם עם תוכנית התחזוקה של BMW כאשר מומלץ לבדוק ולהחליף רפידות בלם אחוריות. חשוב גם לשטוף ולדמם את מערכת הבלמים לפני שהבלם מצופה מחדש והחלפת חלקים אחרים.

על הנהג להבין היטב את מערכת הבלימה ומרכיביה ולנקוט בצעדים פשוטים בכדי להבטיח כי הבלמים מותקנים מחדש כראוי לאחר השימוש בבלמי התוף.

הבלם האחורי

ובעקבותיו יישום מאוזן של החלק הקדמי הראשון, הוא הדרך המקצועית לעצור אופנוע. למרבה הצער, לוקח זמן רב עד שאופניים רגילים נעצרים על ידי הבלם הקדמי עצמו מאשר הוא נעצר. כדי לעצור בכבישים יבשים, הבלמים הקדמיים לבדם מספקים כוח בלימה מרבי בתיאוריה ובפרקטיקה, אך במצבים עם משיכה גרועה, כמו למשל כאשר פיצוץ צמיג קדמי, הבלמים האחוריים טובים רק כמו הבלמים הקדמיים שלהם. אופנועים הם כלי רכב לא יציבים, התפקוד היעיל של הבלם האחורי הוא מכריע, והתלות בהם אינה בטוחה עבור רוכבי האופניים הנוסעים מהר יותר ויותר.

  לקביעת תור במוסך פיאט

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  03-3741146

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  פוסטים נוספים

  סיבות להזמין מנעולן מקצועי לבית

  פוסט זה בבלוג בוחן את החשיבות של שכירת מנעולן מקצועי לבית שלך. הוא מתעמק בסיבות שונות המחייבות החלטה זו, החל מהבטחת אבטחה מהשורה הראשונה ועד

  7xl הפקדה

  פוסט זה בבלוג מספק תובנות מקיפות לגבי פיקדון 7xl, מונח פיננסי פופולרי בתעשיית ההשקעות. זה נועד להדריך משקיעים מתחילים ומנוסים כאחד דרך הבנת הרעיון, היישום

  ביטוח רכב בישראל

  ביטוח רכב בישראל מהו ביטוח רכב? ביטוח רכב הוא כיסוי ביטוחי המיועד להגן על בעלי רכב מפני נזקים כספיים העלולים להיגרם כתוצאה מתאונות דרכים, גניבות

  דילוג לתוכן