אלטרנטורים לרכב

האלטרנטור ממלא תפקיד מכריע בתחזוקת המצבר של מכוניתך, ואי טעינה היא אחת הסיבות השכיחות ביותר למצב גרוע. אבל אלטרנטורים יכולים להיות גם הגורם העיקרי למוות של סוללות ברכב, והגורם הראשון לתאונה.

אם המצבר שלך מאבד כל הזמן את הטעינה או שהמכונית שלך איטית

יש סיכוי טוב שהאלטרנטור שלך בדרך החוצה. אם נראה כי אין חשמל רב ככל שיהיה, האלטרנטורים במצבר הרכב יכולים להיות הגורם לכך. סימנים של אלטרנטור פגום הם דליפה של אביזרים אחרים או מצבר שטוח שלא יתניע את המכוניות והמשאיות שלך.

כאמור קודם

בעיה בהפעלת המנוע יכולה לגרום לכך שהאלטרנטור לא טוען את הסוללה. סוללות ירודות עלולות לגרום לאלטרנטורים שלכם לדרוש טעינה גבוהה מהרגיל, מה שעלול לגרום להם להתבלות. ההפך נכון גם: אינטראקציות גרועות יכולות להטעין את הסוללה בזמן שהמנוע פועל, מה שאומר שהסוללה הנטענת מתרוקנת מהר מהרגיל. החלופות לתעשיית הרכב נכשלות בדיוק באותה צורה: הן כבר לא מייצרות מספיק אנרגיה כדי להטעין את הסוללות.

מערכות רכב

מסוללות וכלה במיזוג אוויר, דורשות חשמל כדי לתפקד, והמתח הנובע על אלטרנטור הרכב גורם לעיתים קרובות להחליף את החלקים הללו. כאשר האלטרנטורים נכשלים, חלקים שונים מתחילים לשאוב את האנרגיה החשמלית שלהם מהסוללות כדי לפצות על אובדן הכוח של האלטרנטור. מערכות רכב כמו פנסים ומערכות מיזוג אוויר דורשות אנרגיה חשמלית בכדי לגרום למערכות שלהם לעבוד. בהתאם, החלקים הזקוקים לתיקון נשחקים לעיתים קרובות במכוניות ומשאיות.

אם האלטרנטור של מכוניתך אינו פועל כראוי

עליך לתקן אותו בהקדם האפשרי. המשך לקרוא כדי לגלות מה גורם לחלופות כה חשובות וכיצד לזהות את הבעיות שלהם לפני שהן הופכות לנושא חשוב. זכור כי גם האלטרנטורים הטובים והמטופחים ביותר עשויים להיתקל בבעיות, אך אם נעקוב אחר טיפים אלה, נוכל להמשיך לפעול זמן רב ככל האפשר.

אם אתה נוטה בכלל (ואתה רוצה להיות)

מומלץ להחליף את האלטרנטור שלך. אם לעיתים קרובות אתה מתניע את המכונית והמצבר ריק, בהחלט עליך לבדוק את האלטרנטור שלך. אתה צריך לבדוק את זה לפחות פעם בשנה, גם אם הסוללות נגמרות, ואם זה לא עובד, אתה לא צריך לדאוג. אך אם אנו מגלים שלעתים קרובות אנו מגדילים את מכוניותינו או שהמצברים שלנו מתים, עלינו תמיד להקפיד לבדוק את האלטרנטורים שלנו, במיוחד כשהם מתים.

אם אינך בטוח אם המצבר או האלטרנטור הם הגורם לכשל החשמלי, עליך לבדוק את רכבך לפחות פעם בשנה.

אם האלטרנטור לא מקבל מספיק כוח לסוללה, המשמעות היא שיש לאתחל את המכונית ומתה זמן קצר לאחר מכן. אם ברצונך להחליף את האלטרנטור, המכונאי שלך צריך לבדוק מחדש את הסוללה שלך לאחר שפריקה וטענה מלאה.

אם אתה שומע יבבות, ייתכן שהמכונית שלך מייללת כאשר ווסת המתח שולח אות אלטרנטור להטעין יותר מהנדרש. הייללות נגרמות ככל הנראה על ידי ווסת המתח שאומר לאלטרנטור שהוא טעון יותר ממה שצריך בנקודת זמן זו.

אם האלטרנטור לא טוען את הסוללה ביעילות

המכונית שלך עשויה לכבות או אפילו להיכבות לחלוטין. גם אם זה עובד, המכונית לא תתניע או תישאר בטעינה מלאה יותר מכמה שניות בכל פעם. אם ניסית להתניע את הרכב ללא אלטרנטור, הסוללה לבדה לא תוכל לייצר מספיק כוח כדי להפעיל את המנוע. הסוללות אמנם חיוניות להתנעת המכונית בזמן שהמנוע פועל, אך האלטרנטורים מחזיקים את המכונית בחיים כשהיא טעונה. אם האלטרנטור נכשל, על הסוללה לספק את החשמל לכל מה שיש ברכב שלך.

כשהמכונית פועלת, מערכת הטעינה, האלטרנטור וווסת המתח צריכים להטעין את הסוללה ולספק לרכב אנרגיה חשמלית מספקת. אם הרכב שלך זקוק ליותר כוח ממה שהמערכת הטעונה ואלטרנטורים יכולים לספק, הסוללות יכולות לכסות את ההבדל.

עם זאת

לא נדיר שסוללות ישנות נכשלות כאשר האלטרנטור מפסיק לעבוד. כאשר הסוללה עובדת עם האלטרנטור כחלק ממערכת הטעינה לרכב, לעיתים קרובות מאובחנת באופן שגוי טעות בסוללה על ידי אלטרנטור גרוע. ישנן מספר דרכים שונות לברר אם יש לך סוללה מקולקלת ואלטרנטור שהסתדר רע, על פי Nationwide, אך הם אינם נחוצים. אם המכונית שלך מתנעה כאשר אספקת החשמל שלך מתה, העובדה שהאלטרנטור נמצא על הכביש לא תבלבל אותה עם מצבר המתנע, כפי שקורה לרוב.

  לקביעת תור במוסך פיאט

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  03-3741146

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  פוסטים נוספים

  איך לבחור שמנים למפיץ ריח

  בעולם שבו ריח הוא מדד לסגנון אישי, בחירת שמן הניחוח הנכון יכולה להיות משימה לא פשוטה. פוסט בלוג זה נועד להדריך אותך בהיבטים הבסיסיים של

  פעולות שעו"ד נדל"ן יבצע עבורכם

  פוסט זה בבלוג מספק מבט מעמיק על התפקיד המכריע שממלא עורך דין מקרקעין בעת ביצוע עסקאות נכסים. הוא מתעמק בפרטים של אחריותם, ומציע תובנות כיצד

  דילוג לתוכן