איך מוזילים את ביטוח הרכב?

איך מוזילים את ביטוח הרכב?

ביטוח רכב הינו תוצר של הוראת "פקודת ביטוח רכב מנועי". הפקודה קובעת כי נסיעה לא מבוטחת הינה אסורה לפי חוק. המשמעות היא שבמדינת ישראל קיים איסור לנהוג ללא ביטוח חובה. ביטוח רכב הינו הוצאה כלכלית משמעותית ולכן רבים מנסים לחסוך במחיר הביטוח לרכב.

במאמר זה ניתן לכם מספר טיפים כיצד לחסוך במחיר ביטוח הרכב. עקב העלייה במספר הרכבים על הכביש, עולה הביקוש לביטוח טוב ומקיף עבור נהגים. משום כך, העלייה בביקוש הובילה ליצירת שוק תחרותי של ביטוחי רכב המנסה להתחרות על העדפת קהל הנהגים בישראל.

 פתיחת התחרות לחברות ביטוח שונות הובילה לירידת מחירים שמטיבה עם הצרכן. עם זאת, חשוב להיזהר מחברות ביטוח שמציעות כיסוי ביטוח במחיר מוזל וחריג שכן ייתכן ומדובר בכיסוי שעלול לדרוש מכם זמן רב ומאמצים רבים בעת דרישת החזר ההוצאות.

מתי תובעים את ביטוח החובה?

ביטוח רכב מעניק פיצוי פיננסי לכל אדם שנפגע בתאונת דרכים, זאת ללא קשר למידת האשם של המעורבים בתאונה. הביטוח מכסה את הוצאות הנזקים הרפואיים עבור כל המעורבים ובניהם הולכי הרגל, רוכבי האופניים, נוסעי הרכב, הנהג וכדומה.

החוק בישראל מגדיר תאונת דרכים כ- "מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה". הלשון העמומה של החוק מייצרת מקרי ביניים רבים בהם מתקשה בית המשפט לקבוע האם אכן מדובר בתאונת דרכים. המשמעות היא שפוליסת ביטוח החובה של הרכב כוללת כיסוי לכל תאונה המותאמת להגדרת החוק, גם אם מדובר בתרחישים השונים מהמקרה הקלאסי של תאונת דרכים.

איך נמצא את הביטוח המשתלם ביותר?

כאשר אנו מחפשים ביטוח לרכב אנו נחפש את חברת הביטוח שמעניקה את הכיסוי הרחב ביותר במחיר הטוב ביותר. יש לוודא כי מדובר בחברה אמינה שאכן יכולה להעניק לנו כיסוי מלא בזמן של תאונה. כיוון שמחיר הביטוח עלול להשתנות באופן מהותי מחברת ביטוח אחת לאחרת, יש לערוך סקר שוק מקיף ולמצוא ביטוח רכב זול וטוב.

כאשר אנו משווים מחירים חשוב לבדוק ולהבין כיצד נקבע מחיר הביטוח. כמובן שהפרמטרים ומשקלכם עלול להשתנות מחברת ביטוח אחת לאחרת אך הפרמטרים הבסיסיים הם: מספר הנוהגים ברכב, גיל הנהגים, היסטוריית תאונות קודמות, תביעות אשר הוגשו בשנים האחרונות והאם אחד הנהגים היה מעורב בשלילת רישיון.

כמובן שגם נתוני הרכב משפיעים על מחיר הביטוח. חברת הביטוח לוקחת בחשבון נתונים כמו אופן השימוש ברכב, סוג הרכב, האם מדובר ברכב מסחרי או פרטי, דגם הרכב, שווי הרכב, שנת הייצור של הרכב, שנת עלייתו לכביש וכדומה. כמו כן, חברת הביטוח יכולה לבחון את מערכות ההגנה ויציבות של הרכב. כל המאפיינים הללו משפיעים על עלות הטיפול של הרכב במקרה של תאונה ולכן הם ישפיעו על מחיר הביטוח.

אחרי שביצעתם השוואה בין חברות הביטוח השונות בדקו איזה כיסוי הוא המתאים ביותר עבורכם. כל חברה מכסה באופן שונה נזקים שונים. עקב העלייה בביקוש לביטוחים פרטיים והגברת התחרות בין חברות הביטוח, חברות רבות מאפשרות דרכים שונות להוזלת הביטוח. חלק מהחברות מאפשרות לרכוש ביטוח רכב זול לנהג חדש, אחרות מאפשרות רכישת ביטוח במחיר נמוך יותר בתמורה להגדלת ההשתתפות העצמית במקרה של תאונה וכדומה.

לסיכום,  כאשר אתם מחליטים לחדש את הביטוח שברשותכם חשוב לבדוק היטב את רמת הכיסוי שהביטוח שלכם מעניק ובהמשך להחליט האם הנכם מעדיפים כיסוי רחב או מצומצם יותר בהתחשב במחיר הפוליסה.

 

  לקביעת תור במוסך פיאט

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  03-3741146

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  פוסטים נוספים

  סיבות להזמין מנעולן מקצועי לבית

  פוסט זה בבלוג בוחן את החשיבות של שכירת מנעולן מקצועי לבית שלך. הוא מתעמק בסיבות שונות המחייבות החלטה זו, החל מהבטחת אבטחה מהשורה הראשונה ועד

  7xl הפקדה

  פוסט זה בבלוג מספק תובנות מקיפות לגבי פיקדון 7xl, מונח פיננסי פופולרי בתעשיית ההשקעות. זה נועד להדריך משקיעים מתחילים ומנוסים כאחד דרך הבנת הרעיון, היישום

  ביטוח רכב בישראל

  ביטוח רכב בישראל מהו ביטוח רכב? ביטוח רכב הוא כיסוי ביטוחי המיועד להגן על בעלי רכב מפני נזקים כספיים העלולים להיגרם כתוצאה מתאונות דרכים, גניבות

  דילוג לתוכן